ECA ile Su Tasarrufu

Eylül 12th, 20092:34 pm @

0


ecasutasarrufE. C. A armatürler, otel, hastane gibi toplu yaşam alanlarında su tasarrufuna önemli çözümler getiriyor. E. C. A Mix tipi armatürler diğer armatürlere oranla dakikada 4 litre su tasarrufu sağlıyor.

Hayatın her safhasında insanın yaşam konforunu artırmayı ilke edinen E. C. A. , ürünleri üzerindeki çeşitli uygulamaları ile bu yaklaşımını somutlaştırıyor.

Ekonomik olarak kullanılması gereken doğal kaynakların başında su geliyor. Nüfusu hızla artan bir dünyada su, günden güne daha yaşamsal bir önem kazanıyor ve stratejik bir madde haline dönüşüyor.

E. C. A., armatür serisinin su tasarrufu uygulaması tüm mix bataryalarında yer alıyor. Sektördeki diğer armatürler, dakikada 17 – 19 litre / dakika su akıtırken, E. C. A. Armatürler ise 13 – 15 litre / dakika su akışı ile dakikada 4 litre daha az su tüketiyor.

Oteller, hastaneler ve okullar gibi yoğun su kullanımının bulunduğu ve günlük su kullanımının kontrolsüz olarak gerçekleştiği toplu yaşam alanlarında su tasarrufu daha büyük bir önem kazanıyor. Örneğin; ECA Armatürler ile 100 odalı bir otelde günde on defa 3 dakika su harcandığı düşünüldüğünde ayda 300 ton’un üzerinde su tasarrufu sağlanıyor.

Sektörde binlerce batarya bulunduğu ve her gün dakikalarca gereksiz su akıtıldığı düşünülecek olursa, oluşacak su tasarruf miktarının günde binlerce tonu bulduğu rahatlıkla görülebiliyor.

E. C. A markalı minimalist çizgilere sahip olan, Mix Minimal, Mix Joystick, Mix C, Quattro ve Astro armatürlerle beraber kullanılmak üzere üretilen Aras, Dicle, Fırat ve Minimal üst takımlar da aynı şekilde su akış miktarını dengeliyor ve tasarruf sağlıyor.