→ rss

Hakkımızda

Inernational BusinessHak Ticaret 1977 yılında iş hayatına Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde nalburiye firması olarak başlamıştır. Tesisat, boya ,hırdavat ve marangoz malzemelerinde perakende satıcı olan firmamız 1980lerde bayilikler alarak büyümeye başlamıştır. Firmamızın ilk bayilikleri Toprak Seramik , Polisan boya , Ege Yıldız, Markem ve Borusan kuruluşlarıdır. 1990’lı yıllarda Ege Seramik ,PDK musluk, ECA ve Yurtbay Seramik ile bayilik ağını genişleten firmamız sahip olduğu ürünlerde toptan satış faaliyetlerine başlamıştır.

Firmamız 1993 yılında kurumsal yapısını Hak Tic. İnş. Malz. Paz. Ltd. Şti. olarak değiştirmiştir. Sektöründe lider kuruluşlar ile ciddi bayilik portfoyüne sahip olan firmamız bugün bölgedeki en köklü kuruluşlardan birisidir. Hatay ilinde Antakya, Reyhanlı, İslahiye, İskenderun, Samandağ, Dörtyol ilçelerinde saygın tali bayilere ve müşterilere sahip olan firmamız, yapı malzemelerinin bölgedeki en önemli tedarikçilerinden birisi konumundadır.

1995 yılında farklı sektörlerde bulunmaya başlayan firmamız ilk olarak Hatay ili Hassa ilçesi Tekel Toptan satıcılığına başlamış ve 2008 yılında bu sektördeki faaliyetine son vermiştir.

1998 yılında Hassa ilçesindeki şubesinde Gıda ürünleri toptan satışına da başlayan firmamız bugün gıda ürünlerinde bölgede önemli bir konuma yükselmiştir. Hatay’ın her noktasına temel gıda ürünleri olan Çay, Şeker ,Yağ , Pirinç ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. 1000’e yakın bayisi ve yaygın satış ağı ile bölgenin en büyük gıda toptan satıcılarından biridir.

2001 yılında İskenderun Toprak Seramik mağazası şubesini açan firmamız pekçok büyük kuruluşa, mimar ve müteahhide, yapı ürünlerini en uygun koşullarda ve en seçkin ürün çeşidiyle sunmaya devam etmektedir.

2003 yılında Halı Saha tesisiyle Kırıkhan ilçesine spor tesisi de kazandıran firmamız diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da en iyiyi hizmeti sunma amacı içerisindedir.Deneyimli kadrosu ve geniş araç filosuyla dahil olduğu sektörlerde birçok başarılara imza atan firmamız yaşamını büyük hedeflerle sürdürmektedir.

Page last updated on 18 Ekim 2009 at 23:51