Minimalist Eğilimler Yükselişte…

Eylül 12th, 20094:29 pm @

0


Tasarımda mekana farklı işlevler kazandırarak kullanıcının çeşitlenen beklentilerine karşılık vermek öne çıkıyor. Sezgisel yaratıcılığı bunun üzerine kurmak da işin bir parçası; tıpkı Dedeman İstanbul’un yaptığı gibi…

minimalist1

Renovasyon çalışmaları ile gündeme gelen Dedeman İstanbul’un yenilenen bölümlerinde, modern ve klasik çizgi uyumlu bir birliktelik sergiliyor. Yenilenmenin yansımalarını otelin hemen her bölümünde gözlemlemek mümkün. Otel dekorasyonundaki köklü değişiklikler sürecinde, kral dairesi ve banyosunun yanı sıra lobi tuvaletleri işlevsellik ve konfor temelinde yeni bir görünüme kavuşmuş.

minimalist2

Renovasyon çalışmaları çerçevesinde, kral dairesinin içindeki bölümler, otelin genelindeki yeni tasarım anlayışına paralel şekilde ‘minimalist’ bir tarzla yeniden dekore edilmiş. Renovasyonda kullanılan malzemelerin seçiminde ana kriterler, işlevsellik, kalite, kullanıma uygunluk ve tasarım olarak öne çıkıyor.

minimalist3

KRAL DAİRESİ

Malzemelerin renk seçiminde “toprak” ve “pastel” tonlar tercih edilmiş. Zemin ve tezgahta Bursa bej mermer, duvarda ise Vitra markası tercih edilmiş. Lavabo Duravit’in Bacino serisi olarak öne çıkarken, küçük banyoda aynı markanın Vero serisi seçilmiş. Klozet ise Duravit Starck 3 serisine ait. Gömme rezervuar Vitra, armatürler Hansgrohe, duş seti Fantani koleksiyonuna ait.

minimalist4

Lobi tuvaletlerinde klozetler Duravit Starck 3 serisinden, lavabolar aynı markanın Bacino serisinden seçilmiş. Lavabo armatürleri Artema’nın sifon kumandalı Matrix serisinden seçilmiş. Fotoselli gömme rezervuar Vitra; havlu kağıtlık, tuvalet kağıtlığı, sabunluk, askılık ve tuvalet fırçası Franke koleksiyonuna ait. Zeminde Bursa bej mermer tercih edilmiş.

minimalist5minimalist6